Vllaznia do te luaje neser ne oren 14.00 ndaj Luftetarit ne “Loro Boriçi” dhe trajneri Jonuz nuk do te kete te gatshem per kete sfide qendermbrojtesin Malota per arsye kartonash.

Por nga ana tjeter konfirmohet edhe nje tjeter mungese. Behet fjale per ate te brazilianit Hygor i cili per arsye shendetesore nuk do te jete i disponueshem per stafin teknik te ketij.

Mbetet per t’u pare se me cilin futbollist do ta zevendesoje Jonuz brazilianin megjithate kjo pak rendesi ka. Pavaresisht se kush do te luaje, Vllaznia eshte e detyruar te fitoje ndaj gjirokastriteve.

Pritet qe kuqeblute te luajne ne sulm ne kete takim dhe nuk perjashtohet mundesia qe te jene nga minuta e pare si Junior ashtu edhe Hristov e Sidorenco.
www.shkodrasport.com