Vllaznia e volejbollit te meshkujve eshte rikthyer tek fitorja. Ajo ka mundur pasditen e sotme ekipin e Studentit me rezultatin 3-1 ne ndeshjen e rradhes per kampionat.

Takimi eshte luajtur ne Tirane dhe ne fakt ka nisur me mire per vendasit. Ka qene Studenti qe ka fituar setin e pare me rezultatin 25-20.

Nje nisje jo e mire per volejbollistet shkodrane qe megjithate gjejne forca per ta kthyer ndeshjen ne favorin e tyre dhe ia dalin. Setin e dyte e ka fituar lehtesisht ne shifrat 25-13 dhe kesisoj numri i seteve barazohet ne 1-1.

Kaq ka mjaftuar qe Vllaznia te dominoje ne fushe dhe ajo e ka fituar setin e trete 25-20 dhe pastaj edhe te katertin 25-16 dhe ne kete menyre i gjithe takimi fitohet prej saj me rezultatin 3-1.

Ekipi shkodran ka siguruar play off-in sot me kete fitore dhe me pas, do te shohe per fazen finale te kampionatit.
www.shkodrasport.com