Ndeshja Vllaznia- Tirana e kampionatit kombetar te basketbollit te meshkujve ka ngjallur nje interes te madh ne Shkoder dhe per kete arsye, pallati i sportit “Qazim Dervishi” pritet te jete i mbushur plot e perplot ne oren 18.30 kur pritet te startoje ajo.

Por nderkohe mesohet se sonte ne kete ndeshje do te kete edhe nje “mysafir” te veçante: Presidentin e Republikes, z. Ilir Meta. Nuk dihet arsyeja qe e ka shtyre ate te jete i pranishem ne kete takim, megjithate prania e tij konfirmohet nga drejtuesit e SK Vllaznia qe pak me pare jane lajmeruar per pranine e z. Meta ne kete ndeshje.

Kuptohet qe Presidenti i Republikes per vete te kaluaren e tij, eshte nje dashamires i sportit dhe nuk mungon qe herepashere te jete i pranishem edhe ne evenimente te ndryshme sportive.

Per kete arsye, ka zjedhur te jete sonte ne ndeshjen Vllaznia- Tirana ne te cilen do te kete shume tifoze por nga ana tjeter, do te nderohet edhe Bledar Gjeçaj me rastin e 50 vjetorit te lindjes se tij.
www.shkodrasport.com