Sportklub Vllaznia ka urdheruar prej disa ditesh te gjithe ekipet sportive per te nderprere seancat stervitor, ne kuader te zbatimit te masave te kerkuara nga Ministria e Shendetesise per parandalimin e perhapjes se koronavirusit.

Kjo do te thote se prej disa ditesh, pallati i sportit “Qazim Dervishi” dhe te gjitha palestrat jane te mbyllura dhe sportistet jane keshilluar te qendrojne ne kushte shtepie.

Por ne fakt, ka shume prej atyre qe nuk po e respektojne kete gje. Disa prej sportisteve po i shfrytezojne keto dite per te zhvilluar stervitje individuale sa per te mbajtur formen, por ka edhe te tjere qe veprojne ndryshe.

Sakaq, volejbollistja e Vllaznise Stela Kiri nuk ka qendruar ne shtepi dhe ka marre biçikleten duke iu drejtuar pikes turistike te Shirokes dhe madje kete moment, nuk ka hezituar ta hedhe edhe ne profilin e saj ne rrjetet social.

Pa maske, pa doreza, por shume ne forme, ajo nuk heziton te beje nje foto si per te thene se ate “nuk ka virus” qe e kap. Megjithate duhet bere shume kujdes ne nje situate te tille.
www.shkodrasport.com

foto