eksa Kategoria Superiore dhe futbolli në vend është paralizuar si shkak i Covid-19, shumë aktivitete të tjera janë mbyllur.

Një gjë e tillë ka detyruar edhe arbitren Emanuela Rusta që të stërvitet nga shtëpia.

Bukuroshja nga Elbasani ka ndarë për fansat e saj në rrjetet sociale videon e mëposhtme, teksa jep mesazhin e të ndenjurit në shtëpi.

Arbitrja e FIFA-s së fundmi gjykoi edhe në Kupën e Shqipërisë, ndërsa përpara pak ditësh ishte pjesë e turneut të zhvilluar në Turqi, në ndeshjet e Kombëtareve të femrave./newsport/