Futbollisti i Vllaznisë Renato Malota ka zgjedhur nga arkivi i tij personal një foto të 19 viteve më parë kur luante me bashkëmoshatarët e tij.

Në këtë foto, qendërmbrojtësi 30-vjeçar dhe shokët e tij shihen që kanë veshur secili uniformën e Interit.

Me këtë foto, Malota ndan me ndjekësit e tij kujtimet e hedhjes së hapave të para drejt futbollit.

Ndodhte keshtu sepse ne ato vite ende kishte probleme me bazen materiale per ekipet e moshave ne vendin e tone dhe nese dikush u dhuronte nje komplet sportiv, pavaresisht se i kujt ekipi ishte, te gjithe ishin te lumtur dhe keshtu ka ndodhur edhe me kete ekip ku luante mbrojtesi aktual i Vllaznise.