Mbrojtësi i njohur anglez, Danny Rose, ka bërë sot një gjest të madh. Ish-futbollisti i Tottenham, tashmë i Neëcastle United, ka shpenzuar plot 19 mijë sterlina.

Me këto para të shpenzuar, Rose ka blerë gati 1 mijë pica dhe i ka dërguar në spitalin e Neëcastle, për mjekët dhe infermieret që po punojnë në këto ditë të vështira.

Rose njihet për bujarinë e tij dhe asnjeherë nuk është kursyer për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

Edhe kur luante për Tottenham, Rose shpesh takonte tifozë me aftësi të kufizuara, duke iu dhënë dhurata dhe duke iu bërë ëndrrën realitet. Një njeri i madh./abcnews/