Është mbyllur në barazim 1-1 sfida mes Laçit dhe Teutës e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë Superiore. 

Dy trajneret shkodrane qe drejtojne keto dy ekipe, Armando Cungu dhe Edi Martini nuk arriten dot t’i japin fitoren atyre dhe kesisoj kane ndare nga nje pike.

Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Sherif Kallakut, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 11-të, ndërkohë që kurbinasit, barazuan në minutën e minutën e 2-të shtëse të pjesës së me anë të Xhixhës, i cili realizoi një supergol me kokë.

FT: Laçi-Teuta 1-1

Golat: Xhixha 45+2’ / Kallaku 11’ (pen)