Behar Ramadani do te mungoje serish e po ashtu neser do te mungoje edhe Herald Marku, duke e çuar ne dy numrin e mungesave te sigurta te Vllaznise per sfiden e rradhes, ate qe do te luaje ndaj Tiranes ne stadiumin “Selman Stermasi” pasditen e se premtes.

Por dy lojtaret e mesiperm nuk do te jene mungesat e vetme te kuqebluve ne kete sfide te rendesishme. Perpos tyre i gatshem per kete ndeshje nuk do te jete as mesfushori brazilian Hygor Guimaraes Gonçalves.

Ky i fundit nuk eshte stervitur me ekipin gjate ketyre dy diteve dhe per rrjedhoje nuk ka udhetuar me ekipin drejt kryeqytetit per te qene i gatshem per sfiden me bardheblute.

Kuptohet qe edhe mungesa e tij do te krijoje probleme per stafin teknik sepse duhet menduar edhe per zevendesimin e tij ashtu si dhe per Markun ne krahun e majte te mbrojtjes. Tashme mbetet per t’u pare se çfare zgjidhje do te mendoje trajneri Dedja per ndertimin e formacionit me te cilin do te synoje te marre pike ndaj Tiranes.
www.shkodrasport.com