Një incident ndodhi gjatë takimit të djeshëm mes Gramshit dhe Adës (4-0), ku lojtari i ekipit mik goditi gjyqtarin, pasi ky i fundit akordoi një penallti në favor të ekipit pritës.

Bëhet fjalë për arbitrin B.L., 32 vjeç, banues në Tiranë.

Ndërkoh policia ka arrestuar në flagrancë shtetasi V. P., 29 dhe materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale.