Teuta ka mposhtur me rezultatin 2-1 Kukësin, në “Niko Dovana”, duke shkuar në finalen e Kupës së Shqipërisë pas 13 vitesh. Një triumf me përmbysje për skuadrën e drejtuar nga Edi Martini.

Verilindorët kaluan të parët në avantazh në minutën e 49-të me Eduart Rrocën, ndërkohë që Kapllani dhe Hoxha përmbysën gjithçka për durrsakët.

TEUTA-KUKËSI 2-1

73′ Kapllani, 83′ Hoxha / 49′ Rroca

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Beqja, Aleksi (70′ Kapllani), Avdyli (61′ Çyrbja), Kallaku (89’ Hrejliç), E.Vila, L.Vila, Hebaj (61′ Gruda).
Trajner: Edi Martini

KUKËSI: Xhika, Maliqi, Lulaj, Krasniqi, Kotobelli (46′ Musta), Musolli, Limaj, Rroca (80′ Teqja), Et’hemi, Abazaj, Kuper (76′ Gavazaj).
Trajner: Orges Shehi

KV: Hoxha / Kuper, Et’hemi, Maliqi

GJYQTAR: Kreshnik Barjamaj