Vllaznia- Kukesi eshte nje sfide shume interesante qe do te luhet neser ne oren 20.45 ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe te dy ekipet do te synojne fitoren per te mbetur ne loje me pretendimet e tyre.

Shkodranet kane ende shanse per t’iu shkeputur vendit te tete qe i çon ne play- out dhe do te bejne çmos te fitojne ndonese do te kene edhe disa mungesa te rendesishme ne fromacion.

Nga ana tjeter, Kukesi synon te njejten gje per ta zbritur serish diferencen ne 4 pike me Tiranen qe ka fituar sot ndaj Flamurtarit dhe per ta mbajtur te hapur garen per titullin kampion deri ne fund.

Djemte e drejtuar nga Orges Shehi do te bejne çmos te fitojne neser ne darke ndaj Vllaznise, nderkohe qe duhet permendur fakti se pjestaret e stafit teknik te kukesianeve kane preferuar qe seancen e fundit stervitore ne kete pragndeshje ta zhvillojne…ne Barbullush.

Nje mundesi te tille ua ofron “Gardenland Resort” i cili ka ne dispozicion nje fushe shume te mire sportive qe eshte vetem 800 metra larg ketij resorti dhe Kukesi e ka zhvilluar aty stervitjen e fundit nderkohe qe neser do te “mesyjne” ne Shkoder per te mundur Vllaznine.
www.shkodrasport.com