Jeton prej vitesh ne Greqi megjithate mendjen dhe zemren i ka ne Shkoder dhe tek Vllaznia, skuadra qe e beri futbollist te njohur. E kemi fjalen per nje nga talentet me te medha te Vllaznise se viteve ’80 Lulzim Bershenin.

Ai shpeshhere ka kritikuar skuadren per paraqitjet e saj, por ka vend edhe per levdata. Keshtu ka ndodhur pas fitores se mbremshme me Kukesin e cila duket se e ka entuziasmuar pa mase ish-futbollistin kuqeblu qe permes nje stutusi ne rrjetet sociale, shkruan me shkodranshen e tij:

“Urime per fitoren Vllaznia e zemres tone. Kane than gjithmone, n’daç me kuptu sa e lidhun asht nje skuader, shife kur ban golin e sa gezohen tane, me trajnera e futbollista. Fotografite jan fakt i gjalle.

Kjo asht Vllaznia qe kena qejf me pa e s’kam frike per kurgja. Bravoooooo tanve me trajnera e futbollista. Ju rujt zoti shendetin”.