Kategoria e Dytë do të përcaktojë ekipet që do të ngjitet në Kategorinë e Parë dhe atë që do të mbijetojë në këtë divizion.

Për fazën play-off, e cila nis, Maliqi luan përballë Memaliajt, ndërsa Albpetroli sfidon Butrintin.

Ndërkohë për fazën play-out, sot luhet ndeshja Ada-Gramozi. Të gjitha takimet do të luhen në orënj 17:00.

Ada ne fakt e sigurib mosshkuatjen ne play-out por tre piket qe i jane zbritur ne renditje nga Komisioni i Disiplines, e kane penalizuar ate dhe kesisoj do t’i duhet te luaje sot Gramozit per te “shpetuar” sezonin.

Djemte e drejtuar nga trajneri Vahedin Pepaj padiskutim qe do te kerkojne fitoren ne kete perballje shume delikate qe do te luhet ne stadiumin “Selman Stermasi”.