Nuk ishte vetem goli i cili u vleresua si nje perle, qe Elseid Hysaj, mbrojtesi i krahut ne formacionin, te jete sot ne vemendjen e shtypit sportiv italian.

Kjo jo vetem se ai shenoi golin e pare ne kampionatin italian, por u prezantua si nje lider ne formacionin e Gatuzzos. Gazetta della Sport e ka vleresuar me noten 7, duke e veçuar si futbollisti me i mire ne perballjen me Sassuolen.

Ai jo vetem i mbeti besnik detyrave ne mbrojtje, por ne shume momente kaloi ne ofensive duke i dhene frymemarrje sulmit napolitan.

Po keshtu gazeta Il Matino e Napolit e ka vleresuar me noten 7 si futbolllisti me i mire i Napolit, ku theksohet se perveç ka meriten qe zhbllokoi shpejt rezultatin, por i dhuroi dy asiste te paster per gol Milik e Insigne.

Edhe gazetat e tjera sportive “Corriere dello Sport” dhe “TuttoSport” nuk jane kursyer ne vleresime maksimale per futbollistin shkodran qe kontribon tek ekipi kombetar.
NAMIK MEHMRTI
Firenze
26.07.2020