Sulmuesi shkodran Armando Vajushi, rezultoi pozitiv me Koronavirusi, në datën 12 korrik.

28-vjeçari arriti ta mposhte këtë virus që po bën kërdinë në mbarë botën, teksa rezultoi pozitivë në testin e dytë, duke iu bashkuar kështu skuadrës rumune të Petrolul, në të cilën militon.

Vajushi gjeti rrugën e rrjetës nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 15-të në sfidën e sotme ndaj Arges, po goli i tij vlejti thjesht për statistikë, pasi Petrolul u përmbys duke humbur ndeshjen në 1-2.

Megjithate per Vajushin e rendesishme eshte qe e kaloi pa problem semundjen dhe u rikthye serish ne fushen e blerte te futbollit dhe nje rikthim me gol padyshim qe te jep edhe me shume kenaqesi.