Ndryshe nga mbreme, Vllaznia diten e sotme stervitjen nuk e ka zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi”, por ne fushen sportive te Barbullushit. Ka qene kjo zgjedhja e stafit teknik i cili ka vendosur te mos e largoje ekipin shume nga hoteli ku jane te grumbulluar prej tre ditesh.

Per kete arsye, kuqeblute jane spostuar vetem 700-800 metra nga ambjentet e “Gardenland Resort” ku jane duke qendruar, per te mberritur tek fusha sportive e Barbullushit ku dhe kane zhvilluar kete seance, e cila eshte preferuar te behet ne oren 19.00, pra ne orarin e ndeshjes se neserme.

Gjendja e kesaj fushe eshte e mire dhe per rrjedhoje i ka mundesuar stafit teknik te punoje me teper nga ana taktike me lojtaret qe pritet te zbresin ne fushe neser nga minuta e pare.

Vllaznia tashme duket gati per kete sfide dhe perberja e saj eshte edhe me e plote dhe pavaresisht presionit, kuptohet qe ne rradhet e futbollisteve por edhe pjestareve te stafit teknik ka nje besim te plote se do ia dalin me sukses per te fituar dhe per te siguruar qendrimin serish ne Superlige.
www.shkodrasport.com