Ballafaqimi i pasdites se sotme ne mes Vllaznise dhe Beselidhjes do te percaktoje edhe enigmen e fundit te kategorise elitare te futbollit shqiptar, ate se cila do te jete skuadra e 10-te e Superliges per sezonin e ardhshem.

Ne fakt gjate ketyre diteve eshte bere jo pak zhurme ne lidhje me kete ndeshje, ka patur reagime per “tifozllekun” e trajnerit Plori, ka patur pakenaqesi pse ndeshja luhet ne Shkoder, ndonese rregullorja ka qene e percaktuar qarte se do te luhet ne fushen e skuadres se renditur ne vendin e tete te Kategorise Superiore, pa e ditur nese ajo do te ishte Vllaznia apo ndonje tjeter.

Lezhjanet kane alibi dhe frike dhe per arbitrimin, por ne fakt ka qene Vllaznia ajo qe eshte ankuar per gjate gjithe sezonit per arbitrimin dhe per mohimin e te pakten 8-9 penalltive.

Ne keto rrethana, per te shuar te gjithe keto iluzione, Vllaznia sot duhet te tregoje veten per ta fituar paster ndeshjen dhe per te mos e vene ne diskutim qendrimin ne Superlige. Duke shpresur pastaj per nje fillim te ri ne vijim.

Fitorja sot ndaj Beselidhjes nuk eshte domosdoshmeri per Vllaznine, eshte detyre. Per stafin teknik dhe futbollistet nuk duhet te kete asnje justifikim. Ata vetem duke fituar mund te themi se kane bere punen e tyre ashtu si duhet. Ne rast te kundert, pasojat do te jene te renda per kete skuader.
www.shkodrasport.com