Gledi Mici është rikthyer në skenë dhe për thuhet se kërkohet nga Partizani, si pasues i Lorenc Trashit. Kërkesat financiare të mbrojtësit janë të larta dhe ai pret të reja nga Turqia, ku edhe dëshiron ta vijojë karrierën pas eksperiencës me Shkëndijën e Tetovës në Maqedoninë e Veriut.

Por duket se nuk eshte vetem Partizani qe tenton ta beje te vetin kete lojtar. Burime prane drejtuesve te Vllaznise bejne te ditur se kane nisur negociatat me te dhe po shihet mundesia qe ta veshin kuqeblu.

Ambicjet e sponsorit Xhaferi dhe drejtuesve te tjere te klubit, duken shume te medha per te ndertuar nje skuader pretendente dhe per kete arsye po tentohen lojtare si Dejvi Bregu apo dhe Gledi Mici.

Megjithate do te jene ditet ne vijim ato qe do te vendosin per çdo gje sa u takon ketyre levizjeve. Ne Shkoder kane idene qe skuadra te zbrese ne fushe javen e ardhshme dhe prandaj levizjet e lojtareve pritet te behen shpejt.
www.shkodrasport.com