Ashtu siç ishte deklaruar, Ardit Hoxhaj mund te jete perforcimi i pare i Vllaznise. Ish- futbollisti i Flamurtarit sot ka zhvilluar seancen e pare stervitore me kuqeblute.

Dhe perderisa ka ndodhur keshtu, atehere padyshim qe mund te konsiderohet pjese e kesaj skuadre sepse siç eshte deklaruar edhe me perpara, ne stervitje do te dalin ata futbolliste qe kane rene dakord per kontratat.

Sulmuesi vlonjat eshte ndjekur prej kohesh nga drejtuesit kuqeblu te cilet i kane bere oferte dhe kane rene parimisht dakord per te gjitha kushtet e kontrates.

Gjate dites se sotme, priten lajme nga klubi shkodran ne lidhje me kontraten dhe detaje te tjera qe kane te bejne me kete marrveshje.
www.shkodrasport.com