Deshira e tij per t’u rikthyer tek Vllaznia nuk u be realitet dhe per rrjedhoje eshte rikthyer serish tek Besa me te cilen me shume mundesi do te luaje ne sezonin e ri.

Behet fjale per mbrojtesin 19 vjeçar shkodran Egzon Shimaj. Ai ka luajtur edhe sezonin e kaluar ne Kavaje por shprehur deshiren qe te rikthehej ne Shkoder ashtu siç beri edhe mesfushori Uheid Hoxha, por ne rastin e tij nuk funksionoi.

Nuk dihet arsyeja pse ndodhi keshtu, por realiteti eshte qe stafi kuqeblu ka bere zgjedhje te tjera per repartin e prapavijes dhe prandaj Shimaj vendosi t’i bashkohej serish Beses ne stervitje.

Keshtu raportohet nga media dhe vete lojtari duket se nuk deshiron te humbase me kohe por te filloje stervitjen dhe te kape sa me shpejt formen, per t’u bere gati per sezonin e ri.
www.shkodrasport.com