Ka ardhur me shume buje tek Vllaznia duke u konsideruar si nje perforcim i rendesishem per repartin e mbrojtjes por duket se brazilianit Cassius Vinicius Coelho ende nuk eshte ne formen e duhur per te luajtur me kete skuader.

Shtatelarti i mbrojtjes ka mberritur vetem pak dite me pare ne Shkoder dhe kuptohet qe i duhet pak kohe te ingranohet me pjesen tjeter te ekipit, por edhe te kape formen e duhur fizike.

Trajneri Brdariç ka shume besim se Cassius do te jete nje element i rendesishem per skuadren e tij sepse ia njeh menyren e te luajturit dhe mendon se ajo perkon me filozofine e lojes se tij.

Megjithate, tek Vllaznia nuk kane kohe per ta pritur. Ne tre ndeshjet miqesore te zhvilluara deri me tani, dyshja e qendres se mbrojtjes ka qene e perbere nga Adili dhe Lekaj.

Por kuptohet qe tashme ka edhe dy elemente te tjere te cilet jane te gatshem per te luajtur si Shehi e Isufi. Megjithate Cassius padyshim qe do te behet gati shume shpejt dhe Vllaznia duket se eshte plotesuar ne çdo repart, prandaj mungesa e nje lojtari nuk duket te jete ndonje problem per stafin teknik.
www.shkodrasport.com