Emanuela Rusta është një nga gjyqtaret më të mira shqiptare që mban edhe stemën e FIFA-s. Në pritje të sezonit të ri futbollistik ajo ka zgjedhur të pushojë disa ditë në bregdet.

Së fundmi ajo ka ndarë me ndjekësit edhe disa foto nga pushimet ku shihen format mahnitëse të cilat I ka vënë në pah.

Rusta është mjaft aktive në rrjetet sociale dhe këtë e tregojnë postimet e shpeshta që publikon në profilin e saj. Siç duket edhe nga foto e publikuar gjyqtarja shqiptare është në formë mjaft të mirë dhe gati për sezonin e ri./newsport/