Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka fluturuar sot drejt Parmës, në Itali dhe është akomoduar në “NH Hotel”.

Dardanët u pritën më aeroportin e Parmës nga ambasadorja e Kosovës në Romë, Lendita Haxhitasim.

Grupit të futbollistëve që udhëtuan nga Kosova në Parma iu bashkuan edhe shtatë lojtarët e tjerë: Samir Ujkani, Hekuran Kryeziu, Herolind Shala, Benjamin Kololli, Leart Paçarada, Milot Rashica dhe Elbasan Rashani, të cilët klubet nuk u kishin lejuar të udhëtonin drejt Prishtinës për shkak të Koronavirusit.

Lajm i mirë fakti që rezultatet e testeve të këtyre futbollistëve për Covid-19 kanë rezultuar negative.

Kësisoj, të gjithë lojtarët janë në dispozicion të përzgjedhësit Challandes për sfidën e nesërme me moldavët për Ligën e Kombeve.