Transferimi i sulmuesit kenian Ismael Dunga nga Tirana tek Vllaznia ka marre vemendjen e duhur jo vetem ne mediat shqiptare por edhe ne ato te huajat qe i kane kushtuar disa rreshta.

Ka qene portali shume i njohur “goal.com” ai qe diten e djeshme ka shkruar pikerisht ne lidhje me kete transferim teksa ne artikullin e publikuat thuhet:

“Ish sulmuesi i Tusker ka ndryshuar edhe një herë klubet në Shqipëri, vetëm një muaj pasi fitoi një medalje të kampionatit.

Lojtari kenian Ismael Dunga ka ndryshuar klubet në Shqipëri pasi u largua nga KF Tirana për në KF Vllaznia Shkoder.

Vllaznia konfirmoi të martën se ata kishin nënshkruar me ish- sulmuesin e Sony Sugar dhe Tusker, megjithëse nuk zbuluan kohëzgjatjen e kontratës së nënshkruar.

“Zyrtar! Ismael Dunga që nga sot [e martë] është zyrtarisht lojtari më i ri i Vllaznië, -shkroi klubi në faqet e tyre të mediave sociale.