Elseid Hysaj, Sindrit Guri, Armando Vajushi jane vetem disa prej emrave te shquar qe kane dale nga rradhet e KF Shkodra ne vite. Por kjo histori vazhdon sot me te tjere emra.

Kete here behet fjale per nje tjeter futbollist te rritur tek Akademia e tij qe ka firmosur ne Kategorine Superiore te futbollit shqiptar.

Behet fjale pikerisht per Aleksander Trumçin qe ka firmosur me Bylisin. Aty ku gjen Eridon Qardakun, nje tjeter futbollist qe per disa vite ka qene pjese e KF Shkodra. Jo me kot, ky klub ka postuar ne faqen e tij edhe nje foto kur te dy keta lojtare, Qardaku e Trumçi kane luajtur sebashku me kete skuader vite me pare. Ja postimi i KF Shkodra:

“K.F.Shkodra nuk di te ndalet, sot i shtohet edhe nje emer tjeter futbollistave qe jane formuar prane K.F.Shkodra, Aleksander Trumci i cili ka firmos per ekipin e Bylisit.

Atje Trumci gjen dhe futbollistin tjeter qe hapat e para te formimit si futbollist i ka prane ketij klubi Eridon Qardakun, nje sukses i madh per K.F.Shkodra qe dy futbollist 19-20 vjecar do jene pjese e Bylysit ne Superligen Shqiptare. Suksese!~- shkruhet ne faqen zyrtare te ketij klubi