Veleçiku i sezonit te ri pritet te pesoje shume ndryshime ne perberje. Prej tij jane larguar disa nga titullaret e sezonit te kaluar, nderkohe qe te tjere lojtare kane filluar te mbushin rradhet e tij.

Dy prej tyre kane ardhur pikerisht nga Vllaznia. Behet fjale per mesfushorin Arlendo Dodani dhe sulmuesin Albert Mila. Te dy ata kane luajtur dy vitet e fundit me “Vllaznia B”, por shkrirja e ketij ekipi ka bere qe ata te mos munden te jene me pjese e ekipit Vllaznia U21 dhe per kete arsye kane kerkuar ekip tjeter.

Tek Veleçiku i kane mirepritur megjithate do te jene ditet ne vazhdim qe do te flasin per çeshtjen e firmes ne kontrate, nese do te zyrtarizohen apo jo.

Te dy 21 vjeçaret kane luajtur dje ne ndeshjen miqesore ndaj KF Shkodra U19 dhe jane aktivizuar ne pjesen e dyte nga trajneri Rustemaj. Kuptohet qe jane elemente te cilet mund t’i bejne pune kesaj skuadre dhe me shume te ngjare do te jene pjese e Veleçikut ne sezonin e ri.

Por gjithçka do te vendoset ne ditet ne vijim. Perveç ketyre dy lojtareve, nga Vllaznia mund te vijne edhe futbolluste te tjere tek Veleçiku, skuader qw gjithmone ka hapur dyert per shkodranet.
www.shkodrasport.com