Ronald Koeman do të bëjë disa ndryshime të rëndësishme tek Barcelona.

Trajneri ka marrë drejtimin e Barcelonës për të nisur një revolucion, pas një dështimi të madh sezonin e kaluar në të gjitha garat.

Georginio Wijnaldum dhe Memphis Depay janë dy emrat që mund të finalizojnë transferimin e tyre tek katalanasit.

Mediet në Holandë bëjnë të ditur se dyshja është në bisedime të avancuara me Barcelonën të cilës mund ti kushtojë 50-60 milionë euro.