Merr fund dilema e merkatos, Amrnado Sadiku, do të jetë pjesë e turqve të Erzurumspor sezonin e ri futbollistit. Ka qenë vetë klubi që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka zyrtarizuar Sadikun si përforcimin e ri.

“Ramë dakord me Armando Sadikun për parimin. Lojtari do të vijë në Erzurum dhe do t ‘ i bashkohet ekipit tonë pas përfundimit të ndeshjeve të kombëtares”, shkruhet në njoftimin zyrtar në “Facebook”.

Kjo levizje konsiderohet shume e mire per te ardhmen e sulmuesit kuqezi i cili do te kete mundesine te tregoje vlerat e tij edhe ne futbollin turk.

Klubi qe e ka marre pret shume prej lojtarit te kombetares shqiptare dhe Sadiku ka treguar se nuk zhgenjen askend.