Janë publikuar pak minuta më parë formacionet zyrtare të sfidës Bjellorusi-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kjo përballje do të startojë në orën 20:45. Trajneri Edi Reja, nuk ka preferuar të surprizojë, duke i besuar formacionit të cilin “Panorama Sport” publikoi ditën e sotme në versionin print të gazetës.

Porta i besohet Straskoshës, ndërkohë që mbrojtja do të përbëhet nga Dermaku, Gjimshiti dhe Veseli, Hysaj në krahun e djathtë dhe Trashi në të majtën. Gjasula, Bare dhe Abrashi formojnë treshen e mesfushës. Sulmi i është besuar dyshes, Cikalleshi, Manaj.

FORMACIONET ZYRTARE:

BJELLORUSIA: Gutor, Zolotov, Martinoviç, Naumov, Bordaçev, Nekhaiçik, Jablonski, Seliava, Staseviç, Dragun, Lisakovic. Trajner: M. Markhel.

SHQIPËRIA: Strakosha, Dermaku, Gjimshiti, Veseli, Trashi, Hysaj, Gjasula, Abrashi, Bare, Manaj, Cikalleshi. Trajner: Reja