Sezonin e kaluar ishin dy futbolliste te cilet veshen fanellen e Beses se Kavajes, pikerisht mbrojtesi Egzon Shimaj dhe mesfushori Uheid Hoxha. Pavaresisht perpjekjeve te tyre, kavajasit nuk e arriten objektivin per t’u ngjitur ne Superlige.

Si rrjedhoje e mosarritjes se ketij objektivi, njeri nga shkodranet vendosi te largohej, pikerisht mesfushori Hoxha qe eshte rikthyer serish tek Vllaznia.

Por vendi i lene bosh prej tij nuk ka mbetur gjate ashtu. Drejtuesit e Beses kane vendosur qe te perfshijne ne rradhet e tyre serish nje shkodran, por kete here me shume pervoje siç eshte Alsid Tafili.

Qe do te thote se pjese e kesaj skuadre per sezonin e ri jane serish dy shkodranet te cilet perseri bashke me pjesen tjeter te futbollisteve do te tentojne Superligen.

Projekti i sivjetem i drejtuesve te ketij klubi duket me ambicioz dhe shanset jane me te medha per te qene pretendente dhe prandaj dy shkodranet Shimaj e Tafili do te japin kontributin e tyre per arritjen e tij.
www.shkodrasport.com