Mediat raportojnë arritjen e marrëvesehjes mes Luis Suarez dhe Juventusit.

Sipas raportimeve të ‘TyC Sports’, sulmuesi uruguaian do të jetë pjesë e bardhezinjve dy sezonet e ardhshme me opsion rinovimi për të tretin.

Suarez do të përfitojë 10.5 milionë euro për sezon, dhe tashmë i mbetet vetëm të kalojë testin e gjuhës, për të pasur akses në pasaportë.

Ne fakt ditet e fundit u perfol edhe si mundesi bashkimi e Kristiano Ronaldos me Mesin tek Juventusi, por ky i fundit vendosi te qendronte serish tek Barcelona pavaresisht polemikave me drejtuesit e saj.

Ne keto rrethana juventinet jane ndalur serish ne Katalonje duke arritur marreveshjen me nje tjeter futbollist te kesaj skuadre, Luis Suarezin.