Tek Vllaznia e ketij sezoni kane ardhur shume lojtare te huaj dhe mbase edhe nga kjo, nje pjese e opinionit sportiv ne Shkoder eshte kunder ketyre levizjeve ngaqe mendojne se ka shume futbolliste nga ky qytet qe mund te kishin veshur fanellen kuqeblu.

Por duhet thene se edhe aktualisht pjese e skuadres ka nje grup lojtaresh shkodrane kane treguar dhe do te vazhdojne te tregojne vlerat e tyre me te mira edhe ne te ardhmen.

Mjafton kjo foto per te permendur tre prej tyre. Ne te jane Arsid Kruja, Ardit Krymi dhe Enes Isufi. Nese dy te paret ka vite tashme qe i kane treguar vlerat e tyre teksa luajne me shume sukses ne Kategorine Superiore te futbollit shqiptar, i treti nderkohe eshte vetem 20 vjeç.

Isufi ka treguar tek Luftetari sidomos se ka shume elemente cilesore dhe do te jete nje element shume i rendesishem per te ardhmen e Vllaznise. Kuptohet edhe per te sotmen nese i jepet mundesia.

Perveç tyre ka edhe te tjere shkodrane qe jane baza e Vllaznise dhe padiskutim qe ajo do te bazohet tek to por edhe te tjere te rinj qe po rriten aktualisht tek kjo skuader.
www.shkodrasport.com