21-vjeçari është i vendosur të vulosë titullin evropian me klubin, por thotë se ata duhet të marrin lojtarët e duhur për ta realizuar atë

Kylian Mbappe thotë se Paris Saint-Germain duhet të marrë vendime të mençura në tregun e transferimeve nëse do të arrijnë ëndrrën e tyre për të fituar Ligën e Kampionëve.

Pasi vulosën një trefishim të trofeve në Francë, lojtarët e Thomas Tuchel arritën në finalen e Ligës së Kampionëve për herë të parë sezonin e kaluar, por humbën ndaj kampionëve të Bundesligës, Bayern Munchen, me produktin e akademisë së të rinjve të PSG, Kingsley Coman, që shënoi golin vendimtar.

Kampionët e Ligue 1 kanë parë Edinson Cavani, Thiago Silva, Eric Choupo-Moting dhe Thomas Meunier të largohen këtë verë, ndërsa nënshkrimet e tyre të vetme kanë qenë sulmuesi Mauro Icardi dhe portieri Sergio Rico, të cilët u bashkuan në marrëveshje të përhershme pasi kaluan sezonin e kaluar në klubi në huazim.

PSG pritet të ruajë dominimin e tyre ne France në 2020-21, por kurora e Ligës së Kampionëve mbetet qëllimi i tyre i madh dhe Mbappe beson se ata duhet të nënshkruajnë me lojtarë cilësorë për ta arritur atë.

“Sigurisht që unë jam optimist se ne do të fitojmë Ligën e Kampionëve. Duhet ta bëjmë sepse, nëse nuk e besojmë, askush nuk do ta besojë atë për ne,” i tha fituesi i Kupës së Botës Telefoot.

“Futbolli shtë futboll dhe ju duhet ta kapërceni atë. Shumë ekipe humbën një finale dhe fituan një vit më pas. Padyshim, PSG u rrit me këtë finale. Më parë, kishim këtë bllok të çerekfinaleve, tani e thyem atë.

Duhet te blejme lojtare te mire sepse nese nuk ndodh keshtu, atehere do te jete e veshtire per te patur sukses ne CHampions”- ka thene Mbappe.