Vllaznia e sezonit te ri pritet te jete ndryshe dhe te gjithe flasin per nje “Vllazni te re”, kjo edhe si rrjedhoje e ardhjes ne klub te sponsorit Alban Xhaferi i cili eshte duke u perpjekur te sjelle nje fryme ndryshe ne menyren e funksionimit te klubit.

Vete ai pak dite me pare deklaroi se tani e tutje nuk behet me fjale qe per Vllaznine te flitet per rrezik renie nga kategoria, por objektivi i saj do te jene Kupat e Europes.

Dhe ne fakt “ngjitja” duket se ka filluar. Per momentin shkodranet jane ne vendin e peste sa i takon vleres se skuadres ne faqen e njohur te transferimeve “transfermarkt”. Ato vleresohen me 4.03 milione euro.

Para tyre eshte Partizani ne vendin e pare me 4.95 milione euro, e me pas vijne Kukesi me 4.63 mln euro, ndersa ne vend te trete dhe te katert jane Tirana me 4.33 mln euro dhe Laçi me 4.08 mln euro.

Kuptohet qe kjo eshte nje rritje formale ne baze te disa koefiçenteve qe aplikon kjo faqe, megjithate e rendesishme eshte qe Vllaznia ka filluar te levize. Qofte edhe ne kete drejtim. Dhe ne vend te peste, do te thote se eshte shume prane Kupave te Europes. Mjafton nje perpjekje dhe ato mund te arrihen.
www.shkodrasport.com