Werder Bremen kërkon një tjetër lojtar shqiptar pas Milot Rashicës. Pas bënë “bingo” me sulmuesin e Kosovës, ekipi gjerman është vënë pas Idriz Vocës.

Mbrojtësi 23-vjeçar është pjesë e Luzern në kampionatin zviceran dhe paraqitjet e tij të mira kanë bërë Ëederi të nisi negociatat me lojtarin.

Voca luan si mbrojtës qendre, por edhe në mesfushë dhe do të jetë një “forcë” më shumë për skuadrën gjermane në Bundeligë që fillon pas disa ditësh.

Në ditët në vijim pritet të zbulohet më shumë rreth kësaj tratative dhe lojtari i Kosovës mund t’I bashkohet Rashicës te Weder Bremen./newsport/