Drejtuesit e klubit të Interit po mendojnë të bëjnë disa blerje në këtë merkato verore, në mënyrë që t’i ofrojnë Antonio Contes një ekip konkurrues për titullin kampion në sezonin e ardhshëm.

Sezonin e kaluar, zikaltërit dështuan me vetëm një pikë dhe sigurisht që këtë vit do të tentojnë fitimin e Serie-A.

Ndërsa, Arturo Vidal pritet të mbërrijë në ditët në vijim, Inter duket se po kërkon te Chelsea, ish-klubi i Conte, lojtar për të forcuar skuadrën.