Pasditen e sotme ne oren 17:00 ne “Selman Stermasi” do te luhet ndeshja miqesore ne mes Vllaznise dhe Tiranes. Nga kampi bardheblu raportohet per disa lojtare qe nuk do te jene te gatshem per te luajtur ne kete takim si rrjedhoje e demtimeve qe ato kane.

Por ne fakt, jo me mbrapa sa i takon demtimeve eshte edhe ekipi i Vllaznise. Trajneri Brdariç nuk do te kete te gatshem per takimin e sotem plot 4 futbolliste. Te gjithe ata jane te demtuar dhe jane ne fazen e rikuperimit.

Behet fjale per Christopher Mandiangu, Eugeniu Sidorenco, Ardit Hoxhaj dhe Florind Bardulla. Te kater ata kane disa dite qe jane te demtuar dhe per rrjedhoje nuk jane stervitur me grupin.

Nje gje e tille ka bere qe alternativat per stafin teknik te reduktohen disi megjithate stafi mjekesor po punon per t’i rikuperuar sa me shpejt ne menyre qe ata te jene te gatshem per te luajtur sapo te nise kampionati./SHKODRA-SPORT.COM/