Pas pak minutash do te nise ne “Selman Stermasi” ndeshja miqesore ne mes Tiranes dhe Vllaznise. Te dy ekipet kane zbritur tashme ne fushen e lojes dhe po behen gati per startin e takimit.

Ajo qe te ben pershtypje eshte se per te treten here rradhazi 11-shja baze e Vllaznise nuk do te ndryshoje. Çka do te thote se Vllaznia do ta nise edhe takimin ndaj Tiranes njelloj si ato ndaj Pogradecit dhe Teutes.

Pra, ne porte do te jete malazezi Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes do te jete e perbere nga Gurishta e Isaevski ne krahe dhe Isufi e Adili ne qender.

Asnje ndryshim edhe ne mesfushe dhe sulm. Treshja e qendres do te jete e perbere nga Krymi, Marku e Kruja ndersa ne sulm do te luajne Victor da Silva dhe Imeri ne krahe dhe ne maje do te jete Dunga.

Pavaresisht se ne ndeshje te tilla rezultati nuk ka shume rendesi, kuptohetq e Vllaznise do te mundohet te beje me te miren e saj ne fushen e lojes per te treguar se sivjet pretendimet e saj do te jene krejt ndryshe nga sezonet e kaluara.