Klubi Vllaznia ka bere te ditur sot se ne ndeshjen e pasdites ndaj Tiranes do te luaje me uniformat e reja te cilat jane perzgjedhur ne mes disa modeleve, pikerisht nisur nga preferencat e vete tifozeve.

Kuptohet qe ajo permban ngjyrat tradicionale te Vllaznise, ato kuq e blu por nderkohe behet e ditur se fanellat do te jene te personalizuara per secilin futbollist, çka do te thote se perpos numrit, ato do te mbajne edhe emrin e secilit prej tyre.

Sakaq “zbulohet” edhe lojtari qe do te mbaje fanellen me numrin “10”, nje nga me te preferuarit ne skuadrat e futbollit. Sivjet kete numer te Vllaznia do ta mbaje mesfushori Herald Marku.

Ka qene vete ai qe permes nje postimi ne rrjetet sociale ka publikuar fanellen e re te Vllaznise dhe numri 10. Kujtojme qe vete Marku sezonin e kaluar ka mbajtur fanellen me numrin 21 nderkohe qe 10-ten e ka patur Ndriçim Shtubina./SHKODRA-SPORT.COM/