Vllaznia do te zhvilloje te dielen miqesoren e rradhes dhe serish ndaj nje ekipi tjeter te Superliges. Kete here kuqeblute do te perballen me Apolonine.

Ndeshja ne mes ketyre dy ekipeve do te luhet diten e diele ne oren 17:00 ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Kjo do te jete miqesorja e tete per ekipin e Vllaznise teksa ne shtate te parat ka fituar 4, barazuar 1 dhe humbur 2.

Miqesorja e se dieles do t’i sherbeje stafit teknik per te provuar te tjera vendosje dhe ndoshta te tjere lojtare pasi ne miqesoren e djeshme ndaj Tiranes, skuadra shfaqi probleme ne reparte te caktuara.