Te Vllaznia e sivjetme njera nga gjerat qe po shkon ne menyren e duhur deri me tani eshte harmonia e madhe ne mes futbollisteve dhe stafit teknik.

Te gjithe jane ne unison per te bere me te miren per kete skuader dhe gjerat duken ne rrugen e duhur. Nderkohe stafi teknik po mundohet te beje me te miren ne kete drejtim dhe te gjithe presin startin e sezonit te ri.

Gjate kesaj periudhe, ekipi ka qene i ngarkuar me seancat stervitore por tashme qe ato jane reduktuar disi, ka kohe edhe per pak relaks. Kete gje kane shfrytezuar mesditen e sotme edhe tre prej pjestareve te stafit teknik, pikerisht trajneri Thomas Brdariç, zwvendwstrajneri Elvis Plori dhe trajneri i portierwve Ideal Lekiqi.

Ata te tre kane drekuar sebashku pikerisht ne nje nga lokalet e njohura ne dalje te qytetit, pikerisht ne vendin ku bashkohen Drini dhe Buna.

Kjo ndoshta si per te thene se te Vllaznia te gjithe jane te bashkuar per te bere me te miren per kete skuader dhe ne fakt nje gje e tille eshte shume e rendesishme./SHKODRA-SPORT.COM/