Shkëndija e Tetovës do të ketë një ndeshje shumë të vështirë në raundin e 3-të kualifikues në Ligën e Europës, aty ku do të përballet me Tottenhemin.

Nëse ndodh mrekullia dhe eliminohet skuadra britanike atëherë Shkëndija në fazën “Play Off” do të ketë një kundërshtar më të lehtë në letër.

Pas shortit, është njoftuar se fituesi i çiftit Shkëndija-Totenhem, do të luajë më 1 tetor me fituesin e çiftit Rosotv Makabi Haifa.