Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore.

Trajneri Armir Grima ka grumbulluar 24 futbolliste, kryesisht te kampionatit shqiptar, por edhe atij kosovar. Ajo qe te ben pershtypje eshte se thuajse gjysma e lojtareve te grumbulluara, i takojne ekipit kampion te Shqiperise, pikerisht Vllaznise se Shkodres.

Nga ky ekip, ne kete zbor jane te grumbulluara plot 11 futbolliste, pra nje formacion i tere. Behet fjale pikerisht per mbrojteset Arbenita Curraj, Arbiona Bajraktari, Albina Rrahmani dhe Ajdena Mustafa, per mesfushoret Luçije Gjini, Sara Maliqi, Esmeralda Franja e Riselba Leba si dhe per sulmueset Megi Doçi, Zylfije Bajramaj dhe Esi Lufo.

Siç shikohet, Vllaznia dominon jo vetem ne perberje, por kuptohet qe shumica e ketyre lojtareve jane edhe titullare, çka tregon se ecuria e ketij ekipi si ne arenen kombetare, por edhe ate nderkombetare, nuk eshte rastesi.

Ne kete menyre nderkohe jane edhe dy futbolliste te tjera shkodrane, pikerisht dy futbollistet e Juban Danjes, mesfushorja Paula Jaku dhe mbrojtesja Ornela Lleshi./SHKODRA-SPORT.COM/