Sergio Aguero po kalon një periudhë shumë të vështirë në aspektin futbollistik.

Sulmuesi argjentinas i Mançester Sititi është operuar në gju përpara 3 muajsh, por duket rikthimi i tij në fushën e lojës kërkon ende kohë.

Media pranë “Qytetarëve”, “Manchester Evening News” shkruan se 32-vjeçari mund të nisë stërvitjen pas vetëm 2 muajsh.

Problemet në gju i kushtuan jo pak Agueros dhe trajnerit të tij Pep Guardiola në sezonin e kaluar.