Merkato e Barcelonës do të varet vetëm nga një emër. Messi? Vidal? Pike? Jo, të ardhurat janë të lidhura ngushtë me Nelson Semedo : siç raportohet nga “Mundo Deportivo”, blerjet e lojtarëve të rinj janë të ndërlidhura me shitjen e mbrojtësit portugez.

Klubi spanjoll e vlerëson , Semedon rreth 50 milionë euro, një shifër e lartë por që mund të investohet përsëri në merkato.

Duket pothuajse e pamundur duke pasur parasysh momentin e përgjithshëm dhe mënyrën në të cilën u krijua merkato. Megjithatë, blaugranët nuk dorëzohen: kushdo që dëshiron Semedo, duhet të bëjë një ofertë mjaftë të lartë.