Gazetaret që mbulojnë sektorin e sportit, janë shtuar shumë vitet e fundit. Një ndër gazetaret më seksi, është padiskutim Laura Woods.

Bukuroshja angleze prej vitesh qëndron mbrapa mikrofonit të Sky Sport dhe aparenca e saj fizike, komplimentohet pafund nga fansa të shumtë.

Woods i ka ngjitur shkallët e karrierës me hapa galopantë dhe tani, është gati të pushtojë një tjetër televizion.

Bukuroshja do të marrë drejtimin e emisionit të mëngjesit në TalkSPORT, duke zëvendësuar gazetarin me shumë eksperiencë, Alan Brazi. Laura Woods, po i “pushton” të gjitha televizionet në Angli./abcnews/