Vllaznia gjen kundershtarin e rradhes. Do te luaje diten e neserme ndaj nje tjeter rivali te Kategorise Superiore, pikerisht Bylisit te Ballshit.

Ndeshja ne fakt nuk do te luhet as ne Shkoder (per shkak te rikonstruksionit te fushes se stadiumit “Loro Boriçi” dhe as ne Ballsh. Drejtuesit e te dy ekipeve kane gjetur nje fushe tjeter per te luajtur.

Miqesorja do te luhet neser (e merkure) ne oren 16:00 pra ne stadiumin e qytetit te Peqinit. Kjo gje konfirmohet nga vete klubi Vllaznia.

Perballja me Bylisin do te jete e nenta miqesore per kuqeblute ne kete periudhe ne prag te nisjes se sezonit te ri. Shtyrja e fillimit te kampionatit, u ka dhene mundesine atyre te zhvillojne shume ndeshje te cilat kane ndihmuar stafin teknik per te konsoliduar sa me mire formacionin.

Nuk perjashtohet mundesia qe Vllaznia te tentoje per nje tjeter ndeshje miqesore edhe ne fundjave ndaj nje tjeter kundershtari, megjithate kjo mbetet per t’u mesuar ne ditet ne vijim./SHKODRA-SPORT.COM/