Pas Lionel Messi dhe Luis Suarez, Barcelona ka vendosur të mos lëshoje lojtarin e saj të ri Ansu Fati. Sulmuesi katalanas do të jetë pjesë e kësaj skuadrës së larë, as largimit të mesfushorit kilian Arturo Vidal.

Gjithashtu ai do të marë numrin 22, i cili po ashtu mbahej nga lojtari më i ri i Interit. Klauzola e shitjes së Ansu Fatit është një shifër mjaft e çmendur.

Cilido ekip që kërkon ta blejë 17 vjeçarit psra mbarimit të kontratës, do t’i duhet të paguajë një shifër prej 400 milionë euro. Kjo vlerë e detyron sulmuesin nga Guinea të respektojë afatet e kontratës me klubin.

Përveç mbajtjes së lojtarëve në Kamp Nou, gjithashtu drejtuesit kanë filluar spastrimin e skuadrës. Pas largimit të Arturo Melo tek Juventusit, të njëjtin fat pësuan dhe Arturo Vidal dhe Semedo. Kiliani u transferua tek Interi pasi nuk mori shenjë pozitive që mund të ishte pjesë e formacionit të Koeman.

Edhe Semedo, duke mos patur mundësinë të tregojë potencialin e tij të vërtetë në Barcelonë, skuadra e ka shitur në Angli tek Ëolves./Sport Ekspres/