Ka përfunduar pjesa e parë në duelin që po zhvillohet në arenën “Todor Proeski” të Shkupit ndërmjet Shkëndijës së Tetovës dhe Tottenham.

Skuadra angleze po fiton me rezultatin 1-0 në takimin e vlefshëm për turin e tretë në Europa League.

Djemtë e Ernest Gjokës u ndëshkuan që në minutën e 5-të të ndeshjes.

Ishte Eric Lamela ai i cili i i dha avantazhin “Spursave” me golin e shënuar.